LPG REGÜLATÖR BEYİN TAMİRİ

Brc Sıralı Regülatör Diyafram Arızası

LPG REGÜLATÖR BEYİN TAMİRİ

Öncelikle sizlere LPG regülatör beyin tamiri hakkında bilgiler vereceğiz. LPG’li araç çalışırken ısınıp stop halinde ise soğuduğundan dolayı regülatör zamanla içersinde bulunan diyafram kaucuk contaların aşınıp deforme olduğundan dolayı arızalanmasına sebebiyet vermektedir. Şunuda belirtmek isterizki LPG regülatör gövdeleri aleminyum döküm veya metal olduğundan dolayı dış ve iç gövdelerde herhangi bir yıpranma veya zamanla deforme olma olasılığı söz konusu değildir. Buna istinaden LPG regülatör üretici firmaları regülatörlerin arızalanması durumunda yedek parça olarak diyafram tamir takımı üretimi ve satışını yapmaktadır. Yurt dışında çoğu ülkede regülatör çalışma ömrünü doldurup arızalandığı durumda LPG servislerinde diyafram tamir takımı değişimleri yapılmaktadır. Ama malasef  bizim ülkemizde ticari menfaat ön planda düşünülerek LPG regülatör beyin tamirinin yapılmadığı veya verim alınamadığı yönünde LPG’li araç sahiplerine yanlış bilgi ve yönlendirmeler yapılarak yeni regülatör takılarak daha fazla kar elde etme yoluna gidilmektedir. Ayrıca siz değerli LPG’li araç sahiplerine sunu belitmek isterim, LPG parça ve regülatör üretimi yapan fabrikalar regülatör tamiri mümkün olmasaydı veya verim alınamasaydı diyafram tamir takımı su dirsekleri ve diğer conta türlerini satışa sunup satmaya çalışmazlardı. Siz değerli LPG’li araç sahiplerine anlatmak istediğim diyafram tamiri yapılan regülatör ile yeni sıfır regülatör arasında hiç bir fark bulunmaz. Şu an piyasada Brc,Zavoli,Tartarini,Landirenzo,Prins,Atiker,Akl,Lovato,Tomasetto,Teleflex  ve bunun gibi birçok markanın LPG Regülatör tamirini gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Aracınızda bu tür arızalarla karşılaşmanız halinde gitmiş olduğunuz LPG servislerine regülatörünüzün tamirini yaptırmanızı tavsiye ederiz. LPG regülatörlerinin 4 farklı arızası türü bulunmaktadır, sizlere aşağıda bu arızaların belirti tespit ve çözümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

 

 • 1- LPG Regülatör Beyin Diyafram Arızası

Sıralı sistem araçlarda LPG regülatör gaz kısmı diyaframında zamanla ısınıp soğuduğundan dolayı çatlama, yırtılma meydana gelmektedir. Bu arızanın tespitini alt resimde işaretle belirtilen resimde görebilirsiniz. Diyaframın yırtıldığında vakum girişinden araç stop halinde iken manifoldta gaz kaçırmasına yol açmaktadır. Aracın motoru sabahları veya bir süre bekledikten sonra manifoldda gaz birikintisi oluştuğundan ve aracınız ilk çalışmayı benzinde yaptığından dolayı iki yakıt karışmasından araçta boğulma meydana gelir ve geç çalışmasına sebep olmaktadır. Bu arızanın yaşanması halinde yeni parça veya regülatör diyafram değişimi yapılması gerekir, Regülatör diyafram tamiri yapıldığında aracınızdaki geç çalışma problemi tamamen ortadan kalkmaktadır. Aracınızdaki arıza düzelmiş olacaktır.

Brc Sıralı Regülatör Diyafram Arızası
Brc Sıralı Regülatör Diyafram Arızası
 • 2- LPG Regülatör Beyin Su Diyaframı Arızası Motor Suyuna Gaz Karıştırma

LPG Regülatör beyni içerisinde bulunan su diyaframında yırtılma delinme olması durumunda motor suyuna gaz karışarak su horumlarının şişmesine araç su dolaşımının  zayıflamasına hatta aracın hararet yapmasına yol açmaktadır. LPG regülatör su diyafram arızasının tespitini kolaylıla yapabilirsiniz. Örnek olarak motor soğukken radyator veya yedek su depo kapağını açtığınızda gaz kokusu geliyor veya motor soğukken LPG beyni karlama donma yapıyor ise regülatör su diyaframı arızalı yırtılmış demektir. Bu sorunun giderilmesi için araca yeni regülatör değişimi veya diyafram tamir takımı değişiminin yapılması gerekmektedir.

lpg regülatör beyin diyafram arizasi
lpg regülatör beyin diyafram arizasi
 • 3- LPG Beyin Dirseklerinden Su Antifiriz Kaçağı

LPG regülatör beyin su dirsekleri ve oringlerinden zamanla veya araca konulan antifirizin kalitesinden aşınarak regülatör beyinleri su kaçağına yol açmaktadır. Bu gibi basit arıza yüzünden servislerde çoğu zaman yedek parçası bulunmuyor eski sistem denilerek araç sahiplerine yeni beyin takılması söylenmektedir. istenildiğinde piyasada rahatça bulunabilecek iki dirsek ile su kaçağı basit bir işlem sonrası ortadan kalkmaktadır. Karbüratörlü ve sıralı sistem LPG beyin dirsekleri internet üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Brc Sıralı Regülatör Su Kaçağı
Brc Sıralı Regülatör Su Kaçağı
 • 4- LPG Regülatör Basınç Contası Aşınması

LPG’li sıralı sistem araçlarda yaşanan basınç conta arızası regülatör basıncının yüksek olmasına aracın yüksek devirlerde benzine geçmesine hatta aracın gazda düzensiz çalışmasına yol açmaktadır. Basınç contasında çalışmadan kaynaklı zamanla mikron dahi ezilmeler olması durumunda hata gözlenmektedir. Bu arızanın tespitini aracın LPG ayar programına bilgisayar ile bağlanarak aracın rolanti ve yüksek devirde gözlemlenerek basınç dengesizliği yapıp yapmadığı yani basınç hatası görülebilmektedir. Bu arıza en az beş yıl kullanılan regülatörlerde görünmektedir.

Brc Regülatör Basınç Contası Arızası
Brc Regülatör Basınç Contası Arızası

LPG Regülatör Beyin Tamiri Nasıl Yapılır Avantajları Nelerdir?

LPG’li araç sahiplerinin bilmesi gereken İthal brc zavoli landirenzo lovato tartarini prins teleflex romano gibi sıralı sistemlerde yukarıda belirtiğimiz arızalar yaşadığınızda yedek parçası bulunmuyor takılsada düzen tutmuyor denilip araca yeni beyin veya komple sistem değişimi gibi, maddi çıkar amaçlı söylemler uygulanmaktadır. Özellikle yukarıda belirttiğimiz ithal sistemlerde her hangi bir parça arızası yaşandığında sistem çok eski bulunmuyor denilerek siz müşterilerin aracındaki kaliteli sistemler sökülerek yerine yerli malzeme takıldığı en çok yaşanan haksız kazanç yöntemlerinden birtanesidir.

Bu yapılan yanlış işlemlerin ana nedeni yedek parça veya tamir takımı değiştirmek LPG servisi için fazla kar bırakmamasından kaynaklıdır. Basit bir örnekle Brc genius 1200 ve 1500 mbar regülatör diyaframında arıza yaşandığında, servis tamiri olmuyor diyafram tamir takımı bulunmuyor diyerek 500- 600 tl gibi bir masraf çıkartarak araca yeni regülatör takma yoluna gitmektedir. Yeni regülatör takımında en az 200 tl kar etmiş olacaktır, şayetki diyaframı değiştirme yoluna gitse en fazla 100 tl kazanacaktı ve 15  – 20 dakika fazla uğraşacaktı.

Bu sebepten ötürü kısa zamanda çok para kazanmanın peşinde olan bazı servisler yüzünden ülkemizde günlük binlerce LPG regülatör beyin tamiri yapılmıyor denilerek boşu boşuna yenisi ile değişmekte. Binlerce kullanılabilir regülatör hurdaya gitmektedir. LPG beyin tamirinin en büyük avantajı en az paranızın yarısının cebinizde kalması ve araç muayenesinde sızdırmazlık raporu gibi zaman kaybedeceğiniz harcamalardan kultulmanızı sağlamaktadır.

 

 

 

 

Benzer Yazılar

LPG Ecu Tamiri bizim İşimiz

LPG Ecu Tamiri Bizim İşimiz

LPG Ecu Tamiri Bizim İşimiz LPG ecu tamiri bizim işimiz...

LPG Ecu Tamiri

LPG ECU TAMİRİ

LPG ECU TAMİRİ Siz değerli LPG’li araç sahiplerine LPG Ecu...

Aracım LPG de Çok Yakıyor

Aracım LPG de Çok Yakıyor

Aracım LPG de Çok Yakıyor Nedenleri nelerdir Araçların LPG de...

Yorumlar (32)

Lavato karbüratörlü beyin tamiri yapiyormusunuz

Cevapla

Merhaba sayın yetkili Landirenzo Evo Beyin Tamiri yapiyor musunuz?

Cevapla

  evet yapıyoruz 0552 222 2481 veya 0312 385 6385 nolu numaralardan bize ulaşabilirsiniz. iyi günler dilerim

  Cevapla

merhaba mimgaz beyin tamiri yapıyormusunuz.ben afyondayım nasıl göndereceğim.fiat nedir.teşekkürler.

Cevapla

  evet yapıyoruz 0522 222 2481 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Cevapla

tartarini beyin tamiri yapıyormusunuz

Cevapla

Merhaba, Atiker regülatörü tamiri yapıyor musunuz ? Araba da geç çalışma ve LPG de tekleme yapmaya başladı .

Cevapla

Landirenzo Lpg sistemimde regülatörden antifirz kaçağığı var tamiri var mıdır

Cevapla

  murat öz bey evet var aracınızda bulunan landirenzo regülatör resmini 05522222481 nolu numaraya gönderirseniz size daha detaylı bilgi veririz.

  Cevapla

merhaba.aracımda italyan easyjet sıralı sistem regülatör var.sıralı olmasına rağmen son bir yılda benzin gaz geçişlerrini kendi yapmıyor.ben düğmeyle manuel yapıyorum.bu günde motor sıcakken gaza geçiremedim düğmeye bastığımda stop ediyor.tamiri mümkünmüdür.iyi çalışmalar.

Cevapla

  Aleyküm Selam Evet Tamiri mümkün Hangi ildesiniz 05522222481 nolu numaradan iletişime geçebilirsiniz.

  Cevapla

İyi çalışmalar 2008 yılında BMW E36 320i 6 silindir 2000 motor aracıma romano marka tüp takıldı son 1 yıldır sürekli tekleme ve. Tipe çok geç geçme yapıyor regülatör tamiri yapiyormusunuz fiyat nedir acaba gönderimi nasıl yapariz

Cevapla

  iyi akşamlar özelden mesaj atarsanız size daha hızlı dönüş yapılacaktır kusura bakmayın geç oldu. whatsap : 05522222481 nolu numaradan iletişime geçebilirsiniz.

  Cevapla

S.A. Kolay gelsin karbüratörlü BRC var bende arabam yeni rektefe oldu 10 gün filan yattı şimdi ise rolentide durmuyor yardımcı ola bilirmisiniz . Hayırlı işler.

Cevapla

  ercan bey diyafram takımı eskimiştir muhtemelen ama maalesef karbüratörlü regülatör tamiri yapmıyoruz.

  Cevapla

bbbbb
prins vs1 regülatör tamiri yapıyomusunuz

Cevapla

  Evet prins regülatör tamiri yapıyoruz berkay bey buyrun gelin.

  Cevapla

İyi geceler. Arabamda su eksitme var. Hiç biryerinde su kacagı yok beyin içinde arza olabilirmi diyafram yırtılırsa. Kaprötöre su verirmi. Su eksitme burdan kaynaklanırmı. Yada nasıl anlaşılır saygılar

Cevapla

  mrb bizimle daha hızlı iletişim kurabilmek için 0552 222 24 81 iletişim numarasından arayabilirsiniz.

  Cevapla

S.a atiker raglutor dirseklersden su sızdırıyordu sıfır raglutor taktırdım yine şu sızdırıyor kelepçeyi ıyice sıktı hortumuda değiştirdi ama sorun çözülmedi neden olabilir ?

Cevapla

  mrb bizimle daha hızlı iletişim kurabilmek için 0552 222 24 81 iletişim numarasından arayabilirsiniz.

  Cevapla

Yazdıklarınızı okudum özellikle son bölümü.Aldığınız parayı sonuna kadar hakediyorsunuz bol kazançlar.

Cevapla

  mrb görüş ve önerileriniz için teşekkür eder aracınızı tasarruflu güzel günlerde kullanmanızı temenni ederiz. selametle

  Cevapla

Hocam benim araçta platinca marka lpg takılı, regülatörden basınç dolayısı ile ara sıra su kaçağı oluyor ben bağlantı noktalarını kontrol ettiğimde bi sıkıntı yok ama içindeki contalar falan yıpranmış olabilir ondan dolayı kaça olabilir diye düşünüyorum ve soruma gelecek olursak zaten bu marka regülatör çoğu yerde sıkıntı oluyor bakmıyorlar falan bu yüzdende değiştirmek istiyorum bunun yerine atiker veya zavoli tarzı regülatör taksak bir sıkıntı olurmu eğer olmaz ise siz değiştirseniz işçiliği ile maliyeti ne olur yeni bir regülatörün

Cevapla

  mrb bizimle daha hızlı iletişim kurabilmek için 0552 222 24 81 iletişim numarasından arayabilirsiniz.

  Cevapla

Atiker regülatör beyin tamiri yapıyprmusunuz fiyat ne kadar

Cevapla

  mrb bizimle daha hızlı iletişim kurabilmek için 0552 222 24 81 iletişim numarasından arayabilirsiniz.

  Cevapla
  WHATSAPP İLE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYINIZ