LPG Ecu Tamiri Bizim İşimiz

LPG Ecu Tamiri bizim İşimiz

LPG Ecu Tamiri Bizim İşimiz

LPG ecu tamiri bizim işimiz LPG’li araç sahiplerinin sıkça sorduğu ve merak ettiği, Tamir garantisi süresi hakkında sertörde olduğumuz 20 yıllık tecrübelere dayanarak sizlere bilgiler vereceğiz, Öncelikle LPG Ecu,lerinin belirli bir çalışma ömrü ve süresi bulunmamaktadır. Ama içersinde bulunan elektronik parçaların bazıları belli bir çalışma ömrüne ve süresine sahiptir. Bu sebebe istinaden Ecu arızası genellemesine bakıldığında, Çalışma ömrünü doldurmuş diyebildiğimiz bir Ecu ile bu güne karşılaşılmamıştır, Ecu arıza sebeplerini kısaca özetlemek gerekirse, Su alma yani sıvı teması durumunda, veya kablo tesisatlarında kısa devre oluşmasından kaynaklı arızaların  %90 oranında bu sebeplere dayalı görülmektedir. Ecu arızası tamir sürecinde yapılan işlemler kısaca elektronik kart üzerinde bulunan arızalı parça veya parçalar simülatör test cihazları tarafından tespit edilerek arızalı parçaların değişimi yapılır ve Ecu eskisi gibi sağlam ve çalışır hale gelmektedir. Ecu elektronik kart üzerinde bulunan micro chip arızası olması halinde tamiri olmayacaktır. Sebebi ise Ecu micro chip içinde bulunan yazılım programlanması sadece üretici firmalar tarafından yapıldığından dolayıdır. Ecu tamiri yapmak veya elektronik ustası olmak bu arızayı yapar yapabilir anlamına gelmemektedir. Ecu tamirinde dikkat edilmesi gereken hususları kısaca aşağıda sıralayalım.

Ecu arızası tamirini yapan firma veya şahıs kimdir?

Önçelikle Ecu tamiri yapan firma veya şahısların, bu iş üzerinde olan tecrübelerini araştırmak ve  referans almak gerekir. Günümüzde eli lehim tutan Ecu tamiri yapmaya uğraşmaktadır. Aşağıda göstermiş olduğumuz örnek Ecu elektronik kontrol ünitesi her ne kadar basit bir Ecu kartı olarak görünsede Ecu kartı üzerinde ortalama 350 ila 400 kadar çeşitli parça bulunur ve yaklaşık on bine yakın çeşitli devre yolları bulunmaktadır. Tamiri mümkün olan bir Ecu,sü Tecrübesiz kişiler tarafından kurcalanması halinde, micro chip işlemcilerine zarar verebilmektedirler bu gibi durumlarda Ecu beyinlerinin tamiri mümkün olamayacağından Ecunüz hurdaya gidecektir. Buda size yeni Ecu alacağınızdan tamirden çok fazla külfetler getireceğinden Ecu tamiri yapan kişi veya firmaları araştırmanızı tavsiye etmekteyiz.

LPG Ecu Tamiri Bizim İşimiz

Lpg Ecu Tamiri Ankara elektronik servisi olarak teknik personellerimiz alanında uzmanlaşmış en yenisi 10 yıllık tecrübesi olan kişilerdir. Firmamız geçmiş zamanlarda Ecu üretimide yapmış olduğundan Ecu micro chip yazılım programlamasıda yapmaktayız. Tamirde kullanmış olduğumuz parça değişimlerinin tamamı sıfır yeni parçalar ile değişimleri sağlanmaktadır. Tamiri yapılan tüm Eculer 1 yıl garantilidir. Tamiri yapılan Eculerin iç kart üzerine ve dış kabı üzerine seri numarası verilmektedir, Ecu,ye hangi işlem yapılmış veya hangi parça değişmiş arşivimizde kayıt altına alınmaktadır. Firmamız hakkında daha detaylı bilgiler ve tamirini yapmış olduğumuz referans firma bilgilerini yakın zamanda siz değerli LPG’li araç sahiplerini bilgilendireceğiz. LPG Ecu tamiri bizim işimiz.

LPG Ecu Tamiri bizim İşimiz
LPG Ecu Tamiri bizim İşimiz

Benzer Yazılar

LPG Ecu Tamiri

LPG ECU TAMİRİ

LPG ECU TAMİRİ Siz değerli LPG’li araç sahiplerine LPG Ecu...

Aracım LPG de Çok Yakıyor

Aracım LPG de Çok Yakıyor

Aracım LPG de Çok Yakıyor Nedenleri nelerdir Araçların LPG de...

Brc Sıralı Regülatör Diyafram Arızası

LPG REGÜLATÖR BEYİN TAMİRİ

LPG REGÜLATÖR BEYİN TAMİRİ Öncelikle sizlere LPG regülatör beyin tamiri...

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYINIZ